Aktuality

Přednáška profesora Anthonyho Backa o sdělování špatných zpráv

13. dubna 2017

Pod záštitou nadačního fondu AVAST se 13. dubna v Praze uskutečnila konference Nemocniční paliativní péče. S plenární přednáškou vystoupil čestný host profesor Anthony Back, ředitel Center for Excellence in Palliative Care, University of Washington. Dr Back pracuje jako onkolog ve Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattlu a je přední světový expert v oblasti komunikace v medicíně a zejména tématu sdělování špatných zpráv.

Dolujeme si vás informovat o existenci unikátních webových stránek projektu VITAL talk, kde můžete vidět instruktážní videa, které se zabývají nejen obecnými principy komunikace při sdělování závažné diagnózy, ale také konkrétní ukázky těchto rozhovorů. Možné je také si stáhnout aplikaci se stejným názvem do chytrého telefonu a získat tak velmi rychlý přehled o tom, co je v danou chvíli v komunikaci v dané situaci důležité. Jde o algoritmizovaný postup, v jehož pozadí jsou obecné zásady komunikace.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.