Sebezkušenostní a rozvojová skupina

12. 4. 2017

Od podzimu 2017 bude na našem ústavu otevřen nový volitelný předmět Sebezkušenostní a rozvojová skupina (kód předmětu VLSB051). Studenti budou v rámci tohoto předmětu v roli frekventantů skupinové psychoterapie, kde pod vedením zkušených psychoterapeutů sami na sobě zakusí to, co obvykle zakoušejí pacienti v podobných skupinách. Cestou vlastní zkušenosti se seznámí se základními psychoterapeutickými přístupy a technikami, které se běžně používají při skupinové a individuální psychoterapii ve zdravotnických zařízeních. Nové zkušenosti z této oblasti budou ve skupinách teoreticky zasazeny do kontextu individuálního osobnostního seberozvoje studentů, ale také do oblasti zdravotnické praxe. Cílem je u studentů pomocí psychoterapeutických technik rozvíjet a podpořit takové schopnosti a dovednosti, které jsou nutnou podmínkou nejen pro udržení duševního zdraví, ale také základem pro dobrou medicínskou praxi v roli budoucího profesionála ve zdravotnictví.

Přehled všech článků