Kdy vyhledat psychologickou pomoc

Matthieu Ricard ve svém jedinečném díle Kniha o štěstí popisuje zajímavý paradox. Neváháme patnáct let studovat, následně se celé roky dál profesionálně rozvíjet, sportovat pro zdraví, věnovat značnou část svého času zvyšováním vlastního pohodlí, bohatství a společenského postavení. Na dosažení všech těchto cílů vynakládáme značné úsilí. Kolik jej však věnujeme zušlechťování svého vnitřního světa? Přitom ten určuje kvalitu našeho života. Proč váháme, proč máme strach nebo nezájem pohlédnout do vlastního nitra a nesnažíme se porozumět hluboké podstatě radosti a smutku, touhy a nenávisti?

Erving Polster, významný americký psychoterapeut jednou pronesl větu, že: „Psychoterapie je příliš dobrá na to, než aby sloužila jen nemocným lidem“.

Jste-li v situaci, kdy si nevíte rady, nevíte kudy dál, kde už nestačí staré způsoby zvládání, které doposavad fungovaly, je to ten správný čas, kdy svou situaci probrat s profesionálem z oblasti péče o duševní zdraví.  Někdy je výsledkem jen jedna konzultace, která vás nasměřuje, uklidní, ubezpečí, anebo jde o začátek náročné, ale vzrušující cesty za sebepoznáním.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.